Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:1

Лудогорец разби Спартак - 18-годишен талант блести в редиците на орлите

Лидерът в "А" група Лудогорец не срещна особени трудности в контролата си срещу втородивизионния Спартак (Плевен) и го победи с 3:0 в Разград. Попаденията за домакините реализираха 18-годишният централен бранител Тейнур Марем, на когото родните специалисти предричат бляскаво бъдеще, Кишада и Александров.

Срещата започна с логичен натиск на домакините. След няколко добри атаки разградчани стигнаха до гол в 16-та минута. Негов автор стана 18-годишният централен бранител Тейнур Марем, който засече с глава центриране от корнер.

В средата на първата част Лудогорец имаше отличен шанс да удвои резултата, но Безяк не уцели вратата, останал очи в очи с резервния страж на гостите Тодоров.

Минута преди края на първото полувреме малко не достигна на Спартак да изравни. Ванков стреля с глава след центриране от фаул, но топката профуча над вратата.

В началото на втората част наставникът на орлите смени почти цялата атака с изключение на Ернандес.

Поради тази причина домакините се нуждаеха от известно време за сработка. След час игра минута Лудогорец наложи осезаемо надмощие и положенията не закъсняха. В 64-та минута Костадинов стреля опасно от 20 метра, но стражът на гостите изби в корнер. Секунди по-късно и Бакалов отправи шут от границата на наказателното поле, но вратарят на плевенчани спаси.

Така се стигна до 70-та минута, в която Лудогорец удвои. Димо Бакалов проби отляво и пусна към Кишада. Нападателят се завъртя добре и с техничен изстрел покачи на 2:0.

Крайното 3:0 за Лудогорец бе оформено от Мишо Александров, който се разписа в 88-та минута на празна врата след пас на Кишада.

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 3:0

1:0 Тейнур Марем 16