Гатузо се завърна на "Сан Сиро", Милан мачка с 6:0

Отборът на Милан, лишен от националите си, спечели категорично с 6:0 срещу швейцарския Сион в приятелски мач, игран на "Джузепе Меаца". Срещата ще се запомни със завръщането на Дженаро Гатузо, който е играещ треньор за Сион. Рино остана на пейката да наставлява своя тим. Головете за "росонерите" вкараха Траоре (46), Боян Къркич (54 и 71), Робиньо (68), Де Фео (80) и Кололи (83 - автогол).

През първото полувреме играта беше лишена от емоции. Гостите дори бяха по-близо до гола. В 46-ата Антонини центрира и Траоре с глава откри. В 54-ата Траоре отне една топка и асистира на Къркич. В 68-ата Боян подаде голово на Робиньо за класическа преднина.

Четвъртият гол дойде три минути по-късно, когато ролите бяха разменини и бразилецът подари гол на Боян. В 80-ата резервата Де Фео вкара много красив гол след пробив на Антонини. Головата фиеста завърши в 83-ата минута с автогол на Кололи.

Снимка: gazzetta.it