Централният защитник на Бенфика Есекиел Гарай ще играе в Манчестър Юнайтед през следващия сезон. Това твърдят португалският "Рекорд" и испанският "АС". Двата клуба са се договорили за трансферна сума от 20 милиона евро. По клауза предишният клуб на 26-годишния аржентинец Реал Мадрид ще получи 50 процента от трансферната сума - десет милиона.
Гарай беше привлечен на "Сантиаго Бернабеу" след силния изяви за Расинг Сантандер. Защитникът не се утвърди в състава на "белите" и беше продаден на лисабонските "орли" за 5,5 милиона евро. След стабилните си игри в Португалия Есекиел привлече отново погледа на големите клубове.
Според каталунския "Мундо Депортиво" Барселона е бил сред наддаващите клубове за футболиста, но "червените дяволи" са успели да убедят Бенфика за тлъстата трансферна сума.
Снимка: Getty Images/Guliver
Сър Алекс договорил защитник за 20 млн. евро