Литекс би в контрола кандидат за "А" група

Отборът на Литекс победи с 2:1 Спартак (Плевен) в контрола в Ловеч. Головете за оранжевите, които играха без много от основните си футболисти, вкара Исмаил Иса в 25-та и 57-та минута. Милчев от гостите оформи крайното 2:1 седем минути преди края на проверката.

Срещата не изобилстваше от много голови положения. В 14-та минута оранжевите имаха шанс да открият резултата, но шут на Цветанов от фаул бе спасен от Антонов.

В 25-та минута домакините все пак вкараха чрез Иса след асистенция на Кирил Динчев.

След почивката Литекс продължи да доминира и в 57-та минута Иса покачи на 2:0. Жуниор свали добре топката към своя съотборник, който бе безпощаден.

Спартак намали резултата в 83-та минута, когато Милчев вкара с топовен шут от 25 метра. Секунди преди последния съдийски сигнал плевенчани можеха и да изравнят, но Емил Грозев с шпагат блокира откъснал се сам срещу вратаря играч на гостите.

ЛИТЕКС - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 2:1