Забавен автогол беляза последния мач за кръга в Бундеслигата (видео)

Фортуна (Дюселдорф) и Майнц 05 затвориха 24-ия кръг в Бундеслигата с реми 1:1. Мачът няма да бъде запомнен с нищо друго освен с комичния автогол, който гостите си забиха в началото на срещата. В 6-ата минута датският защитник Бо Свенсон отклони неволно с глава топката към собствената си врата, а стражът Кристиан Веткло успя само да достигне кълбото и да го изрита с крак, но след като то вече беше преминало голлинията.

През седмицата Майнц игра мач с продължения за Купата на Германия, но това днес не си пролича толкова. Отборът владееше повече топката и заслужено в 40-ата минута стигна до изравняване. Иван Класнич наказа грешка на вратаря Фабиан Гийфер и с глава нямаше как да сбърка.

За гостите това беше четвърто поредно равенство, като те са на точка от зона Европа. Фортуна пък е 12-и на 7 точки от чертата.