Очаквайте в 15:00 Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Литекс загря за ЦСКА с успех над втородивизионен тим

Отборът на Литекс победи с 2:0 втородивизионния Чавдар (Етрополе) в контрола, която бе генерална репетиция преди първия официален мач на оранжевите срещу ЦСКА, който е след седмица.

Попаденията за оранжевите вкараха Александър Цветков и Ваюши.

В 32-та минута Георги Миланов намери с диагонален пас Ваюши, който свали с глава към Цветков и халфът с удар от въздуха не остави шанс на Николов за 1:0.

Минута преди края на първата част Жуниор вкара втори гол за Литекс. Цветков подаде към Ваюши, който с едно докосване намери Жуниор и бразилецът оформи крайното 2:0 за оранжевите.

След почивката наставникът на ловчанлии Христо Стоичков извърши множество смени. Въпреки тях Литекс можеше да вкара и трети гол, но пропуски направиха Ваюши, а в края на срещата Томи Костадинов стреля силно, но топката профуча покрай вратата на тима от Етрополе.

ЛИТЕКС - ЧАВДАР (ЕТРОПОЛЕ) 2:0

1:0 Цветков 32
2:0 Жуниор 44

ЛИТЕКС: Пиргов, Божиков, Попов, Ил. Миланов, Бодуров, Ванжер, Жуниор, Ваюши, Г. Миланов, Цветков, Йеленкович (в 46-та минута влизат: Александров, Недялков, Грозев, Славчев, Костадинов; в 61-та минута влизат: Динчев, Руменов, Колев, Десподов, Петков)

ЧАВДАР: Николов, Иванов, Стоилков, Байрев, Мурадов, Димитров, Илиев, Ботев, Етов, Василев, Цветанов