Равенство за Литекс в поредната проверка

Литекс и Петролул (Плоещ) завършиха 1:1 в контролна среща, играна по време на зимния лагер на двата отбора на турска земя. През първото полувреме двата отбора си размениха по един гол в рамките на само една минута. В 23-ата минута националът Николай Бодуров изведе с дълъг пас Георги Миланов, който елиминира по изключително техничен начин централния защитник на румънците и с премерен удар с десния крак изпрати топката в мрежата на Борниску - 1:0 за Литекс. В ответната атака съперникът се възползва от разбъркване пред наказателното поле на Илко Пиргов, а най-съобразителен бе Хобан и резултатът стана 1:1

През второто полувреме и двата отбора играха открито, имаха възможности за гол, но в крайна сметка последният съдийски сигнал на Сенийол Алтън от Турция прозвуча при резултат 1:1.

Петролул – Литекс  1:1

0:1 Г.Миланов(23)

1:1 Хобан (24)

Петролул: Борнеску, Алсенат, Неаг, Ямиси, Греку, Мустивар,  Хобан, Совадет , Грозав, Бокила, Мускалу ( Жералдо, Маринеску, Юнес, Морар, Ренан)

Литекс: Пиргов, Динчев, Грозев, Бодуров, Недялков, Цветков, Руменов, Костадинов, Ваюши, Г.Миланов, Жуниор (Александров, Ванжер, Стр.Попов, Н.Колев, Десподов, Даскалов, М.Иванов)