Ботев (Враца) и Спартак (Плевен) не излъчиха победител

В приятелска среща, играна във Враца, местният Ботев и Спартак (Плевен) завършиха 0:0. Проверката бе първа за гостите, които започнаха зимната си подготовка едва преди осем дни. Въпреки това срещата протече равностойно. Спартаковци започнаха колебливо и напълно логично през първото лек превес имаха домакините. Битката обаче бе предимно в централната част на терена. Топката почти не достигаше до двамата вратари. Единствената възможност за гол бе пред вратата на плевенчани. След изпълнение на корнер обаче футболист от Ботев (Враца) насочи топката с глава встрани от вратата на Васил Тодоров.

След почивката инициативата взеха гостите. На три пъти те имаха възможност да открият резултата. Две положения пропиля новото попълнение Евгени Игнатов, а веднъж от изгодна позиция пропусна Ивайло Раденцов. Домакините също проиграха възможности за попадения пред плевенската врата.

"Доволен съм от старанието на всички мои футболисти. Играхме правилно. Много е рано за оценки, защото сме още в началото на подготовката. Все още сме много бавни. Имаме доста работа да свършим за да влезем в оптималната форма”, коментира наставникът на Спартак Красимир Бислимов.