Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Локо Сф с престижна победа над Металург (Донецк)

Локомотив (София) победи украинския Металург (Донецк) с 2:1 в контролна среща, играна по време на подготвителния лагер на двата отбора на турска земя. Преди мача десетина привърженици на столичния Локомотив подариха фланелка на отбора на старши треньора Емил Велев, който днес навършва 51 години.

В 35-та минутга Даниел Пеев центрира от лявото крило към свои съотборници, топката се отклони от крака на украински защитник и влезе в мрежата на Панкев - 1:0 за Локомотив.

В 62-та минута в отбора на Металург (Донецк) в игра се появи бившият нападател на българския национален отбор и бивш играч на ЦСКА Велизар Димитров, който смени капитана Лазич и сложи капитанската лента на ръката си. Именно Велизар Димитров бе в основата на бърза атака в 73-та минута, но след негов пас бразилецът Нелсон стреля над напречната греда.

В 80-та минута след изпълнение на няколко ъглови удара пред вратата на Металург (Донецк) се стигна до нов гол за българския отбор - след третия ъглов удар влезлият през второто полувреме бразилец Уилкер отклони топката в мрежата на украинския вратар Мусиенко - 2:0 за Локомотив (София). Бразилецът Уилкер се намира на проби в Локомотив. Toй влезе в игра в 74-та минута на мача, а в 87-та минути бе сменен от Марчо Дафчев. В 86-та минута високият близо два метра Траоре бе оставен непокрит и той с удар с глава намали резултата.

В последните двайсетина минути на двубоя силно включване за състава на столичните "железничари" направи младият Георг Василев.