Сърбия победи Австралия въпреки поражението на Ноле

Поставеният под номер 1 Сърбия надделя над домакина Австралия с 2:1 победи в мач от втория кръг в група "А" на първенството по тенис за смесени отбори "Хопман Къп" в Пърт. Така сърбите поведоха в класирането преди последните срещи в групата с пълен актив и се доближиха до участие на финала. В мъжкия сингъл водачът в световната ранглиста Новак Джокович изненадващо загуби от Бърнард Томич с 4:6, 4:6. Томич реализира решаващи пробиви подаването на сърбина в деветия гейм и на двата сета, за да запише най-значимата победа в кариерата си.

"Изиграх много, много добър мач. Радвам се, че всичките ми усилия в тренировките в последните месеци дават резултат. Надявам се да продължа да играя така. Срещу играчи като Новак винаги е изключително трудно. Сервирах отлично, което много помогна", коментира Томич.

В женския сингъл бившата номер 1 Ана Иванович изравни след успех над 16-годишната Ашли Барти с 6:2, 6:3. След равностойно начало и 2:2 сръбкинята взе седем поредни гейма, което се оказа решаващо. В мача на двойки Джокович и Иванович се наложиха трудно над Томич и Барти с 6:4, 6:7(8), 10:6. Така успех на Сърбия над Германия в последния мач от групата гарантира класиране на отбора на финала.