Няма доказателства за "черно тото" в мач на Лудогорец от миналия сезон

Районната прокуратура в Разград отказа да образува производство по сигнала, че двубоят между Лудогорец и Светкавица от миналия сезон на "А" група е бил уреден за "черно тото". Срещата се игра на 18 март и беше спечелена от шампионите с 5:0. Мачът бе сред тези, за които в началото на октомври стана известно, че се разследват от държавното обвинение по сигнали от БФС и УЕФА. Още в началото на разследването в Разград от прокуратурата обясниха, че по сигнала е възложена първо проверка, а не е образувано досъдебно производство тъй като в подадената първоначална информация няма достатъчно данни за извършено престъпление.

Във въпросния двубой на "Лудогорец Арена" домакините имаха доста трудности със съперника през първото полувреме, като успяха да поведат с 1:0 чак в 45-ата минута и то след автогол. Вторият гол падна в 66-ата минута, а успехът беше затвърден с три попадения в последните 11 минути.