Берлускони надъха "росонерите" и преди ШЛ

Собственикът на Милан Силвио Берлускони е все по-близо до клуба, след като вече не е премиер на Италия. Тази сутрин най-успешният президент в историята на футбола посети отбора в базата “Миланело” за половин час. Ил Кавалиере влезе в съблекалнята на тима, който имаше лека тонизираща тренировка преди тазвечершния последен двубой от груповата фаза на Шампионската лига срещу Зенит на “Сан Сиро”. “Росонерите” вече си гарантираха място на осминафиналите, а тази вечер ще се появят няколко играчи, които през този сезон са резерви.

Присъствието на Берлускони е изключително важно за всички свързани с клуба, показват фактите. Милиардерът посещава своите играчи за четвърти път в последните 20 дни. След първата му визита Милан стигна до 2:2 в Неапол, след като още до 30-ата минута губеше с 0:2. После тимът победи Андерлехт в Брюксел с 3:1 и се класира за следващата фаза в ШЛ. След следващото му посещение “червено-черните” надвиха шампиона Ювентус с 1:0, а след срещата му с отбора миналия четвъртък Милан победи Катаня с 3:1 в Сицилия ден по-късно.

Поради тази причина Адриано Галиани обяви, че Берлускони винаги има повиквателна преди мач, за да вдигне самочувствието и тонуса в отбора. “Той е много важен за нас и неговото присъствие е изключително важно”, коментираха през последните дни Робиньо, Ел Шаарави, Абиати, Йепес, Масимилиано Алегри и Галиани.

Треньорът иска победа от своите тази вечер, за да се трупат точки в ранглистата на УЕФА, където Италия загуби позицията си на четвърти тим в Шампионската лига, а освен това всяка точка носи пари на клуба, който в момента има нужда от тях.

Днес Берлускони не остана да обядва с тима, а след 15-минутен разговор с футболистите и още толкова с треньора отлетя с личния си хеликоптер.