Джокович на финал след обрат срещу Дел Потро

Световният №1 Новак Джокович (Сърбия) се класира за финала на Заключителния турнир на ATP в Лондон. В първия полуфинал Ноле надделя над аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро с 4:6, 6:3, 6:2. Дел Потро водеше със сет и пробив във втората част, но не успя да задържи преднината си.

Двубоят продължи 2 часа и 12 минути, като Джокович записа седмата си победа от девет мача срещу 198-сантиметровия южноамериканец.

Играта вървеше гейм за гейм без пробиви в първия сет, но при 4:4 Дел Потро успя да спечели подаването на съперника си и след това със своя сервис затвори частта. Нещата продължиха да се развиват добре за аржентинеца и в началото на втория сет. Дел Потро проби за 2:1, но допусна веднага пробивът да бъде върнат. Това изглежда вдъхна сили на Джокович, който осъществи нов пробив за 5:3 и не след дълго изравни резултата в сетовете.

В решаващия трети сет Джокович спечели подаването на съперника си в третия гейм, за да поведе с 2:1. При 4:2 сърбинът реализира още един пробив и вече нищо не можеше да го спре по пътя към победата.

На финала Джокович, победител в турнира от 2008 година, очаква спечелилия втория полуфинал, в който се срещат Роджър Федерер (Швейцария) и Анди Мъри (Великобритания).