Спартак (Плевен) трепери за 3:2 срещу опашкар

Спартак (Плевен) победи с 3:2 гостуващия му тим на Левски от едноименния град в среща от 7-ия кръг на Северозападната В група. Успехът на домакините можеше да е доста по-изразителен ако пред второто полувреме не играеха на ходом. През целият двубой плевенчани имаха тотално надмощие. След началния съдийски сигнал на рефера Илиян Маринов домакините обсадиха вратата на левскарите.

Първият опасен удар нанесе капитанът Тихомир Тодоров, но топката не влезе в мрежата. Това се случи в 21-ата минута, когато Милен Тодоров изпълни перфектно фаул за 1:0. Последваха пропуски на Даниел Цветков и Йоан Петков. Последният обаче се реабилитира в 39-ата минута, когато с шут от 20 метра удвои преднината на Спартак. Секунди преди края на полувремето Мариян Симеонов бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Любомир Тодоров реализира за 3:0.

Категоричната преднина успокои домакините и след почивката те заиграха на ходом. Постепенно левскарите живнаха и все по-често търсеха път към плевенската врата. Усилията им бяха възнаградени в 79-ата минута, когато след изпълнение на корнер Любомир Борисов с глава намали на 3:1.

Попадението пасив не трогна плевенчани, но даде импулс на съперника му. Заредиха се нови атаки. В 86-ата минута Цветомир Петков изпълни прецизно фаул и резултата стана 3:2. В оставащите минути левскарите стреляха още веднъж, но встрани от вратата на Васил Тодоров. Така и след този мач Левски остана без победа и се окопа на предпоследното място в класирането.