ЦСКА изигра най-силния си мач и прегази Черноморец (видео)

Отборът на ЦСКА изигра най-силния си мач от началото на сезона. Възпитаниците на Стойчо Младенов прегазиха Черноморец с 3:0 в мач от 11-ия кръг на "А" група.

Попаденията реализираха Валентин Илиев (4), Емил Гъргоров (32) и Тодор Янчев (61). Със спечелените три точки ЦСКА вече се намира на трето място във временното класиране, преди утрешния двубой между Берое и Литекс.

Срещата започна по най-добрия начин за 31-кратния шампион на България. Още с първия сигнал "армейците" се хвърлиха в неспирни атаки и в 4-ата минута напористата им игра даде резултат. Валентин Илиев се оказа най-съобразителен и опъна мрежата след центриране от корнер.

Минута по-рано Мартин Кавдански си отбеляза автогол, но попадението не бе зачетено, тъй като главният съдия отсъди нарушение срещу бранителя от страна на Емил Гъргоров. В тази ситуация реферът не взе правилно решение, тъй като фаул нямаше.

В следващите няколко минути "червените" разпердушиниха своя опонент и само неумението пред гола спаси "акулите". Сериозни пропуски направиха Марсиньо и Неманя Милисавлевич.

В 32-ата минута логичното се случи и Емил Гъргоров донесе комфортна преднина на своя тим. Бадема се разписа за 2:0, след като бе заел добра позиция и при едно разбъркване прати кълбото в мрежата на стража Янко Георгиев.

През втората част статуквото на терена не се промени и като изключим първите няколко минути, ЦСКА отново доминираше. В 49-ата минута Манзоро отправи топовен изстрел, но Томаш Черни бе заел добра позиция и успя да спаси.

Домакините отговориха на момента. Секунди по-късно "армейците" сътвориха отлична атака. Джаксън Менди напредна с голяма крачка и след като премина през двама играчи на Черноморец, изведе в коридор Кировски. Македонецът настъпи с пета топката към Марсиньо, който потърси удар в далечния ъгъл, но фалцът му изневери и кълбото премина високо над напречната врата.

Така се стигна до 61-ата минута, когато Тодор Янчев попадна в прегръдките на своите съотборници. Капитанът на "червените" окончателно сложи точка на спора, разписвайки се за 3:0. Милисавлевич проби отдясно и стигна до аутлинията, след което сложи топката на крака на Янчев, който с техничен удар не остави шанс на стража на бургазлии.

В 76-ата минута задачата пред "червените" стана още по-лесна. Ванчо Траянов бе декориран за втори път в жълто за реплики срещу главния съдия и бе пратен под душовете.

Оттук до края на срещата ЦСКА успя да създаде още няколко опасни ситуации пред противниковата врата. Резервата Григор Долапчиев на два пъти имаше възможност да увеличи головата си сметка. Младокът обаче нямаше ден, тъй като бе на косъм от гола, но топката така и не посети за четвърти път мрежата.

Снимка: Емона Цончева, Sportal.bg

ЦСКА - ЧЕРНОМОРЕЦ 3:0