Леванте спечели като гост срещу Осасуна

Леванте спечели с 1:0 като гост на Осасуна в мач от неделната програма в седмия кръг на испанското първенство. Домакините имаха превъзходство през първата част, но нападателят Ориол Риера пропусна да се разпише на два пъти. Леванте подобри представянето си след почивката и Симао Мате изпусна да даде аванс в полза на отбора от Валенсия. Стигна се до 87-ата минута, когато Жордан Лотие фаулира в наказателното поле Рубен Гарсия.

При последвалата дузпа вратарят Андрес Фернандес спаси удара на Папакули Диоп, но при добавката Жорди Хуметра вкара решителното попадение в полза на гостите. Осасуна завърши с човек по-малко заради втори жълт картон на Алваро Сехудо в последните минути на срещата. До момента Осасуна е на предпоследното 19-о място с актив от едва 3 точки. Леванте заема осмата позиция в Примера дивисион с 8 точки.