Витоша (Бистрица) бие в Свищов - резултати от 8-ия кръг на "Б" група

Минимална победа с 1:0 постигна Витоша (Бистрица) при гостуването си на Академик (Свищов) с среща от 8-ия кръг на Б група. В 53-ата минута Четин Садула донесе трите точки за отбора си след като се оказа най-съобразителен при продължително разбъркване в полето на домакините. Герой на мача обаче стана бистришкият вратар Антони Господинов, но не без помощта на съдията Боян Славков. Последният не се справи добре и изнерви до крайност футболисти и фенове. Мачът започна с превес на „студентите“. Реферът обаче направи поредица от неточни отсъждания все в тяхна вреда и на практика изравни силите на терена. В 19-ата минута Десислав Русев бе фаулиран от Димов в наказателното поле на гостите, но Боян Славков не отсъди дузпа. До края на първото полувреме Тодор Тодоров пропиля две отлични възможности да открие резултата в полза на свищовския тим. Още в началото на втората част вратаря на „студентите“ Иван Иванов бе подложен на изпитание след прецизно изпълнен фаул от Христо Господинов, но се справи.

Малко след това Тодор Тодоров отново се размина с гола след като излъга цялата защита на Витоша, но не успя да преодолее вратаря. Четвърт час след гола на Садула гостите можеха окончателно да решат спора. Николай Божов финтира бранителите и вратаря на домакините, но озовал се пред празната врата стреля в гредата.

В 73-ата минута главният съдия отново се направи на сляп, подминавайки зверско нарушение на вратаря Анатоли Господинов, който скочи върху Тодор Тодоров и го удари по главата. Десетина минути преди края Кристиян Тафраджийски можеше да донесе поне точка на отбора си, но вратаря на Витоша излезе победител от директния двубой.