Леверкузен взе своето от Хановер (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) продължава с доброто си представяне от началото на сезона в Бундеслигата, като надигра с 2:0 Хановер 96 в домакинството си от 7-ия кръг. По този начин "аспирините" записаха трети пореден успех на сметката си и продължават да гонят лидерите Борусия (Д) и Байерн, като дръпнаха сериозно на днешния си съперник.

Симон Ролфес даде преднина на домакините в 23-ата минута, когато засече с глава центриране на Сидни Сам. Самият Сам пък бе автор на второто попадение в мача в 37-ата минута, възползвайки се от чудесен извеждащ пас на Хеунг-Сун Мин.

Така Байер остава на 3-ата позиция с 18 точки и 1 по-малко от Байерн и Борусия (Д). Хановер пък запазва 4-ото си място, но вече изостава от лидерите със своите 12 точки.