АВБ и Моу не можаха да се надиграят в дербито на "Уайт Харт Лейн"

Отборите на Тотнъм и Челси не успяха да се победят в лондонското дерби на шестия кръг от английската Висша лига и разделиха точките след равенство 1:1. Бившите колеги Жозе Моуриньо и Андре Вилаш-Боаш предложиха голяма битка от страна на своите възпитаници, но нито един от двата тима не успя да надиграе съперника и да вземе трите точки. Домакините от Тотнъм бяха по-добрият отбор на терена преди почивката и заслужено поведоха с попадение на Гилфи Сигурдсон след 18 минути игра. Второто полувреме обаче започна с предимство на гостите, които създадоха няколко положения пред вратата на Юго Лорис и в крайна сметка възстановиха равенството с попадение на Джон Тери.

Точката прати Тотнъм на първо място в класирането с 13 точки, една повече от Арсенал, но и мач в повече от "артилерстите". Челси пък е трети с две по-малко от "шпорите".

Преди почивката халфът Гилфи Сигурдсон даде аванс на Тотнъм в лондонското дерби срещу Челси от шестия кръг на Висшата лига. Той завърши великолепна триходова комбинация на "шпорите" и след пас на Роберто Солдадо опъна мрежата зад Петер Чех. Преди това Кристиан Ериксен даде отличен пас към испанския нападател в наказателното поле. Домакините можеха да вкарат и втори гол, но Паулиньо тресна страничната греда след отличен пробив и извеждащ пас от страна на Андрос Таунзенд.

През втората част Челси започна значително по-активно и Фернандо Торес и влезлия на почивката Хуан Мата създадоха опасности пред вратата на Лорис. Така Джон Тери възстанови равенството в 65-ата след отлично центриране на Хуан Мата от пряк свободен удар. Испанският национал прати топката остро в наказателното поле и там защитникът се измъкна зад отбраната на Тотнъм и с глава чукна топката покрай Юго Лорис за 1:1.

До края на мача и двата тима имаха положения да стигнат до трите точки, но не успяха да се възползват от тях. Особено опасни бяха ударите на Джърмейн Дефоу и резервата Насер Шадли, които оставиха Петер Чех без възможност за реакция, но минаха встрани от неговата врата. По този начин двата тима разделиха точките без да определят пожедител в лондонското дерби.