Левски набира скорост след голова фиеста на "Герена" (видео+галерия)

Футболистите на Левски най-накрая зарадваха изстрадалите си фенове и получиха аплодисментите им, след като разпиляха с 6:0 Нефтохимик на стадион "Георги Аспарухов" в двубой от 10-ия кръг на "А" група.  Така “сините” записаха първа победа на “Герена” в елита от 130 дни насам. За последно те бяха надвили с 1:0 Лудогорец през миналия сезон на 18-и май.

Даниел Димов и Владимир Гаджев отбелязаха по два гола, а Мирослав Иванов и Пламен Димов също се разписаха днес. Победата е трета поред за момчетата на Славиша Йоканович, които вкараха общо 13 гола в последната седмица - 4:0 срещу Пирин (Гоце Делчев) за Купата на България и 3:1 срещу Черноморец на “Лазур” за първенство.

Наставникът на "сините" Славиша Йоканович заложи на Пламен Димов като десен защитник. Халфът Даниел Димов откри в 14-ата минута, след като засече центриране на Гари Родригес от фаул и от няколко метра откри с първия си гол за сезона. Преди това Евгени Караманов показа добър рефлекс след удар на Владимир Гаджев в 9-ата минута. В 16-ата минута Гаджев открадна топката на бранител и отблизо стреля силно, но Караманов отново изби в корнер.

Отлична атака на Родригес от ляво завърши без гол в 24-ата минута, тъй като Макриев не успя да играе с глава. Караманов спаси нов удар нa Родригес в 34-ата минута, но след последвалия ъглов удар Мирослав Иванов от 20 метра вкара за 2:0 в 35-ата минута. Деко пое топката извън наказателното поле и с левия крак удвои. Това е негов втори гол след този срещу Черноморец миналата събота и първи на "Герена".

В 41-ата минута Родригес удари гредата с хубав удар. Коженото кълбо се върна в играча с номер 11, който подаде към Мирослав Иванов, който центрира и Пламен Димов с глава направи 3:0. Това е неговият първи гол със синята фланелка в третия му мач в "А" група за столичани.

На почивката Антонио Вутов замени Миро Иванов, а Деян Христов от гостите влезе на мястото на Николай Чипев. Именно младокът на "сините" пробва първи удар във вратата на гостите, спасен от Караманов в 49-ата минута, а малко след това бомбен шут на Гаджев мина на сантиметри от дясната греда.

Отлично спасяване на Караманов предотврати четвърти в гол в 56-ата минута след удар от фаул на Гаджев, а при добавката Даниел Димов на празна врата удари горната греда.

Няколко минути след това реферът Георги Игнатов спести червен картон на Георги Хашев, който спря Макриев, останал сам срещу Караманов. Нуно Пинто пробва своя шанс при удара от фаул, но стражът на "шейховете" отново спаси. При последвалия корнер и меле, в което Туре и Макриев се засуетиха, Даниел Димов бе най-съобразителен и вкара своя втори гол в 62-ата минута.

Борислав Цонев замени Макриев, а Гаджев също откри головата си сметка за този сезон с красив гол в 69-ата минута. Капитанът на столичани мина на парад през защитата на гостите, преди да направи 5:0.

В следващите минути Гари Родригес на два пъти бе спрян пред гола от Караманов. В 87-ата минута Вутов на метър от голлинията при опита си да вкара попречи на Илиян Йорданов и изпрати топката в аут. При следващата атака обаче Гаджев се разписа за 6:0.

Родригес и Йорданов направиха по още един пропуск и пропиляха добри възможности да се вкара седми гол.

Играчите на Левски бяха изпратени с овации на своя стадион за първи път от четири месеца, след като само днес спечелиха повече точки от предишните си четири домакинства за сезона в шампионата.

Сега предстоят три столични дербита на "сините" - гостуване на Славия, домакинство на Локомотив (София) и дерби с ЦСКА.

"Шейховете" пък може да се радват, че не си тръгнаха с двуцифрен резултат, тъй като защитата и играта на отбора е под всякаква критика, след като за последните три мача те допуснаха 16 попадения от Ботев (Пловдив), Лудогорец и Левски. За "нафтата" това е седма поредна загуба - шест в "А" група и една за купата.