Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

ЦСКА взе първо дерби - младок блести с червената фланелка (видео)

Отборът на ЦСКА успя да постигне първа победа срещу пряк конкурент за челните места в класирането, след като надви с 1:0 Литекс в дербито от 9-ия кръг на "А" група. Ивайло Чочев отбеляза в 11-ата минута. 20-годишният полузащитник изигра силен мач и доблжи тима си на 3 точки от втория в класирането Ботев (Пловдив). Интересен факт е, че 31-кратните шампиони на България все още не са допуснали гол на своя стадион "Българска армия".

"Армейците" са пети с 14 точки, а "оранжевите" останаха на 3-о място с 16 точки. В четвъртък ЦСКА гостува на Любимец, а ловчанлии, които днес допуснаха първа загуба, приемат Локомотив (Пловдив).

В началото на срещата "червената" агитка, която отново оказа мощна подкрепа на своите любимци, не пропусна да почете паметта на загиналите преди две години в Катуница Павел и Ангел.

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов заложи на Апостол Попов, който замени Венцислав Василев. Марсиньо и Неманя Милисавлевич играха по крилата, а Жереми Фо-Поре бе отляво на отбраната. Мамади Сидибе пък водеше атаката.

Наставникът на "оранжевите" Златомир Загорчич върна в състава Николай Бодуров на мястото на Илия Миланов. Момчил Цветанов пък отстъпи титулярната си позиция от двубоя със Славия, а сред единайсетте започва опитният Станислав Генчев.

"Армейците" стартираха на високи обороти и до 3-ата минута отправиха два удара към вратата на Евгени Александров. В първия случай стражът улови топката, след като Сидибе игра с глава. Във втората ситуация Марсиньо стреля от фаул, но не успя да затрудни вратаря на гостите. Ловчанлии отговориха с неточен изстрел на Симеон Славчев в 8-ата минута.

Превъзходството на "червените" в началото на двубоя бе материализирано в 11-ата минута. След центриране от корнер Попов отклони с глава към Чочев и от няколко метра младокът прониза Александров. Вратарят обаче можеше да реагира по-адекватно в ситуацията.

В 17-ата минута Юрген Джазула имаше възможност бързо да възстанови равенството, но след като преодоля бранител в червено, стреля много встрани от вратата. Десет минути по-късно Джаксън Менди допусна елементарна грешка при изнасяне на топката, Вилмар Джордан я отне и напредна, но нямаше подкрепа и центрирането му бе избито в корнер. След изпълнението на статичното положение Армандо Ваюши центрира към непокрития Джордан, но колумбиецът от границата на вратарското поле не намери опразнената врата и стреля в аут.

До края на полувремето играта се водеше предимно в половината на "червените", които бяха сериозно притиснати, но въпреки това не допуснаха ново серизно положение пред Томаш Черни. Чехът трябваше да се намесва единствено в 45-ата минута, когато опит за изчистване на Валентин Илиев го затрудни, но все пак успя да улови топката. Играта в тези минути доста се изостри, а Стойчо Младенов на няколко пъти реагира остро срещу отсъждания на рефера Ивайло Стоянов.

В 50-ата минута центриране от фаул бе засечено от Апостол Попов, но бранителят прати топката в аут. Отговорът на ловчанлии не закъсня и четири минути след това Славчев бе изведен в чиста позиция, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута домакините имаха претенции за дузпа при задържане на Сидибе от страна на Бодуров. Съдията обаче прецени, че и двамата футболисти са си послужили с ръцете си при борбата за топка и не отсъди нарушение. Пет минути по-късно бързо изпълнен корнер от страна на гостите внесе смут в наказателното поле на ЦСКА, но не се намери играч в зелено, който да засече кълбото.

В последните минути ловчанлии опитаха стихиен натиск, но показаха, че определено има спад в играта им в последния месец и така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg