Лил наказа Сошо за две минути

Отборът на Лил се реваншира на феновете си за загубата с 0:2 от Ница като домакин преди седмица и днес победи със същия резултат като гост Сошо в мач от шестия кръг на Лига 1. Две попадения отбеляза нападателят Нолан Ру, който се разписа в рамките на две минути - между 35-ата и 37-ата минути.

Ру откри резултата, след като бе изведен сам срещу вратаря от Идриса Гай. 120 секунди по-късно отново той бе точен - този път с глава след корнер.

Домакините действаха доста хаотично в предни позиции и рядко успяваха да създадат чисти положения за гол. След като взе аванс Лил успя да се организира добре в задни позиции и заслужено триумфира.

Така Лил вече има десет точки и заема шеста позиция. Сошо пък е твърдо на дъното с едва две точки и се очертават тежки времена за отбора с най-много сезони в елита на Франция.