Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Малко радост за изстрадалите "сини" фенове (видео+галерия)

Отборът на Левски постигна трудна победа в Бургас с 3:1 над Черноморец в 9-ия кръг на "А" група. "Сините" поведоха с гол на Мирослав Иванов в 6-ата минута, но Карлос Фонсека изравни в 33-ата. Четири минути по-късно автогол на Бруно Оливейра и попадение на Гари Родригес в 60-ата минута донесоха третата победа за сезона на столичани, които все още нямат успех пред своя публика.

Наставникът на гостите Славиша Йоканович направи три промени в стартовия състав в сравнение с мача с Лудогорец миналата седмица. Хърватският вратар Горан Блажевич дебютира в "А" група на мястото на Пламен Илиев, след като го стори и за Купата на България през седмицата. Контузилият се тежко срещу "орлите" Стефан Велев бе заменен от Даниел Димов, а Ларсен Туре също започна от първата минута за сметка на контузения Владимир Гаджев. Треньорът на домакините Димитър Димитров-Херо пък прави само една промяна на мястото на Маркиньо в атака игра Преслав Йорданов.

След като Генков пропусна да открие в 4-ата минута с глава, след като прати топката в аут след отлично центриране на Ларсен Туре отдясно, Мирослав Иванов вкара своя първи гол за столичани от завръщането си на "Герена" в 6-ата минута. Деко не остави шансове на Ник Дашев и с изстрел от 17 метра с левия крак в долния ъгъл и прати коженото кълбо в мрежата.

Генков пропусна още една невероятна възможност в 23-ата минута. Деветката излезе сам срещу Дашев, но от няколко метра стреля в аут. 120 секунди след това Фонсека направи още по-голям пропуск. Нападателят на "акулите" преодоля с лекота Блажевич и на празна врата стреля от външната страна от вратата.
Хърватският страж показа добър рефлекс в 26-ата минута, когато изби удар с глава отблизо на Чико Гомес.

В 33-ата минута Калос Фонсека изравни след светкавична контраатака на домакините. Португалецът бе изведен сам срещу Блажевич от Преслав Йорданов и изравни. Левски обаче поведе отново само четири минути по-късно. Генков удари гредата с глава след центриране на Родригес, а Бруно Оливейра при опита си да изчисти топката на шпагат я прати в същата греда, а след това тя влезе във вратата за 1:2. Това стресна "акулите", които в този момент имаха инициативата на терена.
Все пак Йорданов до края на първата част имаше шанс да изравни, но стреля в аут.

На почивката Димитър Макриев замени получилия травма Генков. Именно нападателя изведе Гари Родригес зад защитата на бургазлии в 60-ата минута и холандецът вкара своя пети гол за сезона в "А" група.

Реферът Светослав Тодоров спести втори жълт картон на Лъчезар Балтанов, а в 73-ата минута Родригес пропусна да направи 4:1. Той преодоля Дашев извън наказателното поле, след което и един бранител, а след това стреля, но Чико на голлинията спаси.

В 80-ата минута гредата спаси домакините, след като играч на Черноморец при опита си да избие топката я прати в горната греда над Дашев. Блажевич запази преднината на "сините" с отлично спасяване в 84-ата минута. Стражът парира удар на Чико останал очи в очи срещу него. Йорданов в 90-ата минута направи пореден сериозен пропуск стреляйки над гредата от 10 метра. По този начин домакините загубиха, след като играха добре, но грешките пред противниковата врата им попречи да стигнат до нещо повече.

Така Левски се изкачи на седмо място с актив от 12 точки след три победи, три равенства и три загуби. Черноморец пък записа пета загуба и с актив от 10 точки се свлече на 10-то място.

Трите точки са малка радост за изстрадалите "сини" фенове, които и днес подкрепяха от първата до последната минута своите играчи край морето. Сега те очакват от футболисти в следващите пет поредни мача в София тимът да запише серия от победи, за да се доближи до върха. Поредицата от мачове в столицата започва на "Герена" с Нефтохимик. Следват сблъсъците със Славия, Локомотив (София), ЦСКА и Ботев (Пловдив).