Тулуза шокира Сент Етиен и го спря за върха (видео)

Предпоследният в класирането отбор на Тулуза записа изненадващ успех при гостуването си на един от лидерите в таблицата в Лига 1 Сент Етиен и така му попречи поне временно да излезе на първото място. Гостите направиха пълен обрат от 0:1 до 2:1 в своя полза и записаха първата си победа за сезона.

Началото на мача въобще не предвещаваше пободно развитие. Домакините имаха контрола на терена и в 18-ата минута стигнаха и до откриване на резултата като Ромен Амума се възползва от грешка на вратаря и прати топката в мрежата за 1:0.

През втората част обаче играчите на Тулуза показаха характер и в 63-ата минута Клеман Шантом напредна от ляво и намери Етиен Дидо, който отправи удар към вратата. Стефан Руфие успя да избие, но топката стигна до Мартин Брайтвайте, който нямаше как да пропусне пред опразнената врата за 1:1. Шокът за домакините обаче стана пълен в 75-ата минута, когато Исига Сила успя да вкара втори гол за Тулуза след хубаво центриране в наказателното поле за 1:2 и това се оказа и победното попадение в мача.

Така Тулуза записа първата си победа за сезона и вече има актив от 6 точки, като така се изкачи до 15-ата позиция. Сент Етиен пък остава 2-ри с 12 точки.