Рубин разпиля Марибор в Словения (видео)

Руският Рубин (Казан) постигна изключително убедителна победа с 5:2 при гостуването си на Марибор в Словения и по този начин оглави класирането в група "D". Възпитаниците на Курбан Бердиев тотално надиграха "виолетовите" и заслужено си тръгнаха с трите точки от стадион "Людски" в Марибор.

Още преди почивката руският тим взе аванс от две попадения след голове на капитана си Гьокдениз Карадениз в 23-ата минута и на Иван Марчано пет минути по-късно. Карадениз се разписа при първата опасност пред вратата на Марибор, след като получи топката от Крис Мавинга и с хладнокръвно изпълнение матира Ясмин Ханданович. Марчано пък удвои само пет минути по-късно, след като бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле на домакините след изпълнение на корнер от страна на Хосе Рондон. Милец намали изоставането на домакините десетина минути преди края на първата част.

След почивката Рубин отново върна аванса си от два гола чрез Еременко, който направи 1:3 в 69-ата минута, но Марибор бързо се върна в мача с гол на Фаич в 73-ата. Унесени в атаки, търсейки изравнително попадение обаче домакините станаха лесна жертва на контраатаките на гостите, които чрез Рондон (90) и Рязанцев (94) стигнаха до убедителна победа.

Марибор - Рубин Казан 2:5
0:1 - Карадениз (23)
0:2 - Маркано (27)
1:2 - Милец (35)
1:3 - Еременко (69)
2:3 - Фаич (73)
2:4 - Рондон (90)
2:5 - Рязанцев (90+3)