Гол на Хълк не спаси Зенит в Мадрид (видео)

Атлетико (Мадрид) разгроми с 3:1 у дома руския Зенит в среща от група "G" на Шампионската лига. Гостите се държаха равностойно през по-голямата част от мача, но не издържаха на напора на "дюшекчиите" в последните 30 минути.
Домакините откриха в края на първото полувреме, когато Хуан Миранда се извиси над всички в наказателното поле и с глава вкара топката в мрежата. Гостите се върнаха в мача в 58-ата минута, когато бразилският национал Хълк направи 1:1 с топовен изстрел от около 20 метра. Импулсът в играта на Зенит обаче беше попарен само 6 минути по-късно, когато Атлетико отново излезе напред. Арда Туран получи топката от фланга и от близко дистанция преодоля вратаря Лодигин. Крайният резултат беше фиксиран 10 минути преди края от влезлият като резерва Лео Баптищао. Атаката тръгна след грешка на Аксел Витсел далеч пред наказателното поле. Това позволи да се организира атака, Лео получи пас от дълочина и с мощен удар прати топката в десния ъгъл на вратата.
В следващия кръг на 1 октомври Зенит приема Аустрия, а Атлетико гостува на Порто.

АТЛЕТИКО М - ЗЕНИТ 3:1
1:0 - Миранда (40)
1:1 - Хълк (58)
2:1 - Туран (64)
3:1 - Лео (82)