Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Шалке проспа едно полувреме и се развихри срещу Стяуа (видео)

Германският Шалке 04 стартира участието си в Шампионската лига с класическа победа с 3:0 над румънския Стяуа в Гелзенкирхен в мач от група "Е".
Двубоят предложи различни емоции на феновете във всяко от двете полувремена.

Първата част беше изключително невзрачна, като най-запомнящият се момент беше след около 20 минути игра, когато флагчето на страничния рефер се изтръгна от пръчката и трябваше да му бъде донесено резервно.
Второто полувреме обаче беше коренно различно. Първото попадение падна в 67-ата минута, когато японецът Учида отбеляза куриозен гол. Той центрира от десния фланг в наказателното поле, топката тупна на тревата, но никой не посегна към нея и тя влезе във вратата.

Десет минути по-късно падна и второто попадение във вратата на Тетерушану. Германците пробиха по левия фланг, последва центриране в центъра на наказателното поле. Дракслер технично подаде на Кевин-Принс Боатенг и ганаецът без проблеми опъна мрежата на румънците. Попадението срина психически играчите на Стяуа, които допуснаха трети гол в самия край на мача. Дракслер се пребори с вратаря при едно центриране в наказателното поле и направи резултата класически.

ШАЛКЕ 04 - СТЯУА 3:0
1:0 - Учида (67)
2:0 - Боатенг (78)
3:0 - Дракслер (85)