Банско и Витоша оставиха развръзката за реванша

Около 400 зрители дойдоха да наблюдават първия 1/16-финален мач за Купата на България между отборите на Банско и Витоша (Бистрица), завършил при резултат 1:1.

След равностойна игра в първите минути постепенно домакините пренесоха играта в половината на гостите и резултатът не закъсня. В 34-та минута след пас на Руслан Иванов в уличка в наказателното поле на гостите Атанас Чепилов простреля вратаря на Витоша Луков за 1:0. По-късно Павел Петков не успя да реализира чисто голово положение от близо срещу вратата на гостите.

След почивката по-добре на терена стоеше отборът на домакините. Невероятни пропуски направиха Атанас Чепилов, Павел Петков и влезлият в игра Калоян Стоянов все от 5-6 метра срещу стража на Витоша. В 86-та минута след рикошет топката попадна у Четин Седула от гостите и той очи в очи с вратаря Веселин Ганев го преодоля за 1:1. В този мач и двамата старши треньори Александър Томаш на Банско и Ясин Мишауи на Витоша дадоха шанс на футболисти, престояли по различни причини повече време на резервната скамейка.

Ботев (Гълобово) пък взе минимална преднина срещу Раковски в друг мач от тази фаза на турнира, а в Панагюрище Оборище и Добруджа завършиха 2:2.

Банско - Витоша (Бистрица) 1:1
1:0 Чепилов (34)
1:1 Садула (86)

Ботев (Гълъбово) - Раковски 1:0
1:0 Кирилов (38)

Оборище - Добруджа 2:2
0:1 Ивайло Димитров (21),
0:2 Иван Цачев (50),