Дарио Цвитанич наказа Лил

Ница постигна изненадваща победа при визитата си на Лил в мач от петия кръг на Лига 1. "Орлетата" спечелиха с 2:0, благодарение на две попадения на голмайстора си Дарио Цвитанич. Гостите от Лазурния бряг бяха сериозно подсилени в отбрана, тъй като дебют за тима направи, привлечения преди няколко дни като свободен агент Матийо Бодмер, а основният стълб в защита Неманя Пейчинович игра за първи път през сезона, след като се възстанови от контузия.

Резултатът бе открит в средата на първата част, когато Кристиан Брюлс подаде технично към Цвитанич и аржентинецът хладнокръвно прониза Винсент Ениама. Малко преди почивката Дарио вкара нов гол, а отново асистент бе белгийският халф. Цвитанич получи топката в наказателното поле и без да се бави я обработи и прати в мрежата.

Така Ница записа втора победа в шампионата и започва да показва, че успешният сезон миналата година, който класира отбора в Европа, не е бил случаен. "Орлетата", които след седмица ще открият новия си стадион "Алианц Ривиера", заемат шесто място с осем точки.

Лил пък продължава да изневерява на атрактивния си стил от последните години и е един от най-нерезултатните отбори към момента. "Кучетата" са отбелязали едва три гола от началото на сезона. Играчите на Рене Жирар заемат 11-о място със седем точки.