Положението на Осасуна става критично

Отборът на Хетафе надви с 2:1 Осасуна в среща от четвъртия кръг на Ла Лига, играна на "Колисеум Алфонсо Перес". Мику донесе успеха с две попадения (35 и 51). Освен това венецуелецът удари греда след впечатляваща задна ножица. За наварския тим отбеляза Роберто Торес (11). Срещата беше дебютна за новия треньор на памплонците Хави Грасия.

В десетата минута Алваро Сехудо стреля опасно, но вратарят Мигел Анхел Моя изби. Минута по-късно "червените" от "Ел Садар" ликуваха: центриране отляво изглеждаше безопасно, но отбраната се засуети и Роберто Торес отбеляза на втората греда. В 25-ата мадридският тим беше на крачка от изравняване след удар с глава на Хуан Валера.

В 30-ата Диего Кастро пропиля чудесно положение след пас на Мику. В 35-ата Мику съумя да изравни с глава след изпълнение на корнер и лошо позициониране на вратаря. В края на полувремето Моя на два пъти спаси домакините. В 43-ата Мику беше на косъм от брутален гол със задна ножица, но топката се удари в гредата.

В 51-вата отново Мику реализира за "сините" на Луис Гарсия Пласа. Венецуелският нападател получи в наказателното поле, мушна топката между краката на Дамиа Перес и отбеляза. В 56-ата Ориол Риера шутира, но Моя се намеси.

В 78-ата резервата Адриан Колунга изпусна да реши спора. В 85-ата Осасуна беше много близо до попадение, но Ориол Риера стреля в гредата. В 88-ата Моя спаси удар на Моя и опази първата победа за Хета през този сезон.

Осасуна остава на последното място без точка до момента. Наварският клуб е един от четирите в Испания, които не са акционерни дружества и участието им в Примера е с традиционен привкус.