Верона отново бие, Михайлов отново гледа

Отборът на Верона постигна втори успех от началото на сезона, след като надви трудно с 2:0 Сасуоло в мач от третия кръг на Серия "А". Родният национал Николай Михайлов отново остана на пейката през всичките 90 минути за сметка на Рафаел и не дебютира. Бразилският вратар дори бе капитан на новака в калчото, а освен това спаси тима си след удар на Флоро Флорес в 80-ата минута.

Домакините, без контузения си голмайстор Лука Тони, започнаха силно срещата и в 10-ата минута  Рафаел Мартиньо откри със силен удар с левия крак на близката греда. Преди това още в 4-ата минута той пропусна да открие за веронци, които до края на полувремето бяха по-активни и заслужено се прибраха с преднина.
Секунди преди края на първата част гостите имаха сериозни претенции за дузпа,  тъй като футболист на домакините игра с ръка.

Втората част мина почти изцяло под диктовката на гостите, които търсеха първа точка в калчото, но сериозни пропуски направиха Симоне Дзадза, Флоро Флорес, Франческо Ачерби, който се завърна на терена, след като пребори коварна болест това лято. Хвърлени в атака да търсят равенството, приспа гостите в отбрана и след бърза контраатака Ромуло бе намерен от Жоржиньо и удвои с първия си гол за Верона. Селекционерът на Италия Чезаре Прандели бе на трибуната на "Маркантонио Бентегоди", за да наблюдава срещата.

Верона вече има шест точки и е на осмо място, на три от лидера Наполи. Сасуоло е на дъното без спечелена точка, въпреки добрата игра. Другата седмица за двата тима предстоят изключително тежки сблъсъци. Тимът на Михайлов гостува на шампионите от Ювентус, а Интер има визита на Сасуоло.