Сент Етиен е на върха

Отборът на Сент Етиен излезе начело на подреждането на Лига 1, след като победи с 3:1 като гост Валансиен в мач от петия кръг на надпреварата. "Зелените" се възползваха по отличен начин от създадените възможности и стигнаха до успеха на стадиона на негостоприемния тим. Два гола отбеляза Бенжамен Корне, а едно добави Ромен Амума. За домакините пък намали резервата Маoр Меликсон от дузпа десетина минути преди края.

Корне откри след грешка на вратаря на Валансиен Никола Пенето, който изпусна една центрирана топка и я прати в краката на халфа. В началото на втората част грешка в защитата на домакините подари топката на Жереми Клеман, който намери Амума и вторият не сбърка. Малко по-късно Амума центрира към Корне, който покачи на 3:0. В 80-ата минута Мустафа Байал Сал игра с ръка и съдията отсъди дузпа за Влансиен, с която Меликсон оформи крайното 1:3.

Така Сент Етиен записа четвърта победа от пет мача и вече имат актив от 12 точки на върха. Валанисен пък остава с едва една победа и три точки, което им отрежда място в зоната на изпадащите.