Славия не успя да хвърли бомбата в Ловеч, но свали Литекс от върха (видео)

Отборите на Литекс и Славия завършиха при резултат 1:1 в среща от 8-ия кръг на "А" група. Галин Иванов наказа бившия си отбор в 28-ата минута, а Армандо Ваюши изравни в 59-ата минута. Вилмар Джордан можеше да донесе успех на домакините в добавеното време, но страхотно спасяване на Георги Петков отклони топката в гредата.

Едната точка не бе достатъчно на ловчанлии, за да си върнат лидерската позиция. С 16 точки те са на 2-ро място, непосредствено зад новия водач Ботев (Пловдив). "Белите" пък са 11-и с 9 точки.

"Оранжевите" започнаха по-активно и в 7-ата минута Ваюши отправи удар от границата на наказателното поле, но Петков улови. Малко по-късно вратарят изби акробатично нов удар на албанеца.

Постепенно столичани изравниха играта и в 28-ата минута успяха да открият резултата. Иванов бе изведен с пас от дълбочина, нахлу в наказателното поле и с удар до гредата направи 0:1.

В 30-ата минута Петков отрази страхотен изстрел на Юрген Джазула.

Ловчанлии упражниха сериозен натиск в началото на втората част. В 55-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Живко Желев срещу Джордан, но сигнал не последва. Четири минути след това Момчил Цветанов центрира в наказателното поле и оставеният непокрит Ваюши без проблем преодоля Петков за 1:1.

В 69-ата минута Цветанов можеше да изведе Литекс напред, но с атрактивно изпълнение прати топката над вратата.

"Оранжевите" продължиха да търсят победата, но изпитваха сериозни затруднения в създаването на положения. Едва в 83-ата минута Цветанов отправи нов удар, но Петков улови с лекота. В 94-ата минута вратарят на "белите" отчая напълно ловчанлии, след като изби в гредата мощен изстрел на Джордан.