"Овча купел" видя изразителна победа (галерия)

Славия с лекота отнесе Пирин (Разлог) с 4:0 у дома в първа среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на България, с което на практика си гарантира продължаването в следващия кръг. "Белите" бяха с класа на четвъртия в "Б" група и логично изковаха успеха. Бразилецът Фернандо да Силва откри в 24-ата минута, след като малко преди това пропусна от изгодна ситуация, останал сам срещу вратаря. В 42-ата минута бившият футболист на Левски Милен Василев направи 2:0 с шут по диагонала. През тази първа част веднъж и гредата спря домакините след шут на Стефан Велков.

Пет минути след почивката Атанас Курдов заби третия гол с глава след центриране на Да Силва от корнер. Влезлият като смяна Александър Александров се разписа за крайното 4:0 в 66-ата минута.

В днешния двубой юношите Янис Карабельов и Майк Кръстев направиха официален дебют за "белите".

Протоколният реванш в Разлог е след пет седмици.

СЛАВИЯ - ПИРИН (Разлог) 4:0
1:0 Да Силва (24)
2:0 Василев (42)
3:0 Курдов (50)
4:0 Александров (66)

СЛАВИЯ: Кунчев, Пашов, Желев, Велков, Атанасов, Б. Христов, Шалаев (59-Александров), Янев, Василев, Да Силва (59-Карабельов), Курдов (70-Кръстев)

ПИРИН (Разлог): Крушарски, Фикийн, Дюлгеров, Тунтев, Раданов (45-Станоев), Руйчев (45-Варсанов), Ю. Христов (70-Николов), Балакчиев, Демиров, Станоев, Димитров

Съдия: Димитър Андреев