Евертън надигра селекцията на Моуриньо в дебюта на Ето'о (видео)

Тимът на Евертън надигра Челси и заслужено стигна до успех с минималното 1:0 срещу Челси на своя "Гудисън парк". Единственото попадение в мача вкара халфът Стивън Нейсмит, но възпитаниците на Роберто Мартинес пропуснаха още няколко чисти положения пред вратата на Петер Чех. Гостите от Лондон не успяха да затруднят достатъчно отбрната на "карамелите" и резонно Тим Хауърд и колегите му се поздравиха със "суха мрежа" срещу сериозните като имена футболисти в атаката на Челси. Самуел Ето'о дебютира за гостите, но отбраната на Евертън успя да неутрализира неговите набези и камерунецът не отправи много удари към вратата на Хауърд.

Домакините от Евертън откриха резултата с попадение на Нейсмит в продължението на редовното време на първата част. Халфът се разписа с глава от непосредствена близост, след като Никица Йелавич му върна топката също с глава след центриране на Шеймъс Коулмън. Преди това самият Йелавич пропусна най-чистото положение за "карамелите" в 7-ата минута, когато също с глава отправи много слаб удар от десетина метра.

След почивката събитията на терена не се промениха особено и Евертън стоеше добре прибран в собствената си половина, очаквайки атаките на лондончани, като в същото време правеше отлични контраатаки. При тях много се отличи младият Рос Баркли, който на няколко пъти изнасяше топката с голямо самочувствие и дирижираше атаките на своите. При един негов пробив през центъра на отбраната на гостите той бе съборен пред наказателното поле, а от последвалия фаул Лейтън Бейнс уцели гредата зад Чех с отлично изпълнение. При друга добра контраатака на домакините Чех трябваше да спасява и удар на Кевин Миралас.