Хъл и Кардиф с резонно равенство (видео)

Хъл Сити и Кардиф Сити направиха 1:1 в дербито на новаците в Премиър лийг, които спечелиха директна промоция. Двата отбора демонстрираха открит футбол, но последният съдийски сигнал дойде при равенство. Ключова роля за "хикса" в Йоркшър има вратарят на гостите Джо Люис, който направи няколко важни спасявания. Все пак в 40-ата минута той се оказа безпомощен, след като защитниците пред него оставиха сам Къртис Дейвис и той опъна мрежата с първия си гол от четири години насам.

Кардиф успя да изравни в 59-ата минута след добра атака, при която Арон Гунарсон подаде точно към Питър Уитингам, който майсторски не даде шанс на Алън Макгрегър - 1:1.

Последният мач между двата тима на "Кей Си Стейдиъм" също завърши с реми - 2:2 в заключителния кръг на Чемпиъншип през май, когато със спечелената точка гостите си гарантираха първото място в класирането.