Фалкао и компания обърнаха Марсилия на "Велодром" (видео)

Монако обърна Олимпик (Марсилия) с 2:1 на собствения му стадион "Велодром" в голямото дерби от 4-ия кръг на Лига 1. Домакините първи откриха резултата в мача чрез Лукас Мендес в 44-ата минута, но Радамел Фалкао в 47-ата и Еманюел Ривиер в 80-ата обърнаха резултата в полза на гостите, които оглавиха класирането в първенството.

Монако пръв имаше възможност да открие резултата като още в 3-ата минута Жереми Тулалан центрираза Радамел Фалкао, който обаче стреля с глава покрай вратата. След това в 12-ата минута Фабиньо центрира за Караско, който от близо обаче не успя да порази вратата.

Постепенно обаче и домакините изравниха играта и в 25-ата минута Андре-Пиер Жиняк бе близо до попадението като ударът му профуча на сантиметри от гредата. В 35-ата минута пък Андре Аю стреля от воле от границата на наказателното поле, но и той не успя да порази вратата. В 43-ата минута обаче Марсилия успя да стигне до откриване на резултата като Матийо Валбуена центрира от корнер и Лукас Мендес с глава бе точен за 1:0.

Още в началото на втората част обаче Монако стигна до изравняването. В 47-ата минута Лайвин Курзава центрира за Фалкао, който засече топката във вратата за 1:1. В 80-ата минута пък гостите стигнаха и до пълен обрат след като Жоао Моутиньо пусна великолепен извеждащ пас за Еманюел ривиер, който надбяга защитата и с прецизен удар донесе успеха на своя тим за крайното 1:2.

Така Монако събра актив от 10 точки и оглави класирането в Лига 1, докато Олимпик вече е 2-ри с 9 точки в актива си.