Монпелие не се даде на Ница, Сент Етиен се справи с Бордо

Ница и Монпелие завършиха 2:2 в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Франция. 21-годишният Тимоти Колоджейчак откри резултата за домакините в 17-та минута. Това бе първи гол в първенството за бранителя. Сюлейман Камара изравни в 35-а минута след грешка на Джордан Амави. Валентин Есерик за втори път в мача даде аванс на Ница три минути преди почиваката, след като получи дълъг пас от Менди. Осем минути след подновяването на играта Сиака Тиене донесе точката на Монпелие.

В 84-та минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като червен картон получи Джамел Бакар заради грубо нарушение срещу Фабрис Абриел. Монпелие и Ница имат по 5 точки и заемат съответно 11-и и 12-о място в класирането.

В ранния мач Сент Етиен се наложи над Бордо с 2:1. Ромен Хамума и Лоак Перин бяха точни за домакините, а за гостите се разписа Людовик Обраняк. Сент Етиен спечели три от първите си четири мача в първенството и няма загуба у дома през 2013-а година.