Реал Мадрид отнесе Билбао - Иско вилнее, CR7 с първи гол (видео)

Рекордьорът по титли на Испания Реал Мадрид победи с 3:1 Атлетик Билбао на своя "Сантиаго Бернабеу". С две попадения за столичани се отчете новата им звезда Иско, а гол добави и Кристиано Роналдо, с което носителят на "Златната топка" за 2008 г. откри своята голмайсторска сметка в кампанията. Крайния резултат фиксира резервата на гостите Ибай Гомес, който бе точен десетина минути преди края.

Наставникът на домакините Карло Анчелоти заложи на схема 4-2-3-1, като на вратата на "белите" отново титуляр за сметка на легендата Икер Касийяс започна Диего Лопес. В средата на терена пък партньор на Лука Модрич бе Сами Кедира за сметка на другия германски национал Месут Йозил. Ернесто Валверде пък разположи своите футболисти в 4-3-3.

Първата по-сериозна опасност в срещата се случи в 16-ата минута. Тогава Анхел ди Мария успя да се измъкне от защитниците на "лъвовете" и опита да прехвърли стража Яго Ерерин. Изпълнението на крилото обаче не бе стойностно и до попадение не се стигна. В 22-ата минута своя мерник от фаул опита Роналдо, но топката се отби в главата на човек от стената.

120 секунди по-късно португалецът отново стреля, но Ерерин отби в корнер. Последвалото центриране намери на позиция Серхио Рамос, който обаче с глава прати кълбото покрай вратата. Натискът на "лос меренгес" даде резултат в 26-ата минута. Бензема "хвърли" чудесен пас към Иско, който останал сам пред вратаря на Атлетик не сгреши - 1:0. Това бе втори гол през сезона за халфа на Кралския клуб.

След половин час игра момчетата от Билбао стигнаха до първото си положение за гол. Бенят Ечебария би опасно от фаул на границата на наказателното поле и топката профуча покрай вратата на хвърлилия се вратар на домакините. В 43-ата минута многоходова акция на 9-кратните еврошампиони завърши с опасен шут на Бензема, който обаче се отби в тялото на бранител на гостите. В последните секунди на първата част Ди Мария центрира от свободен удар и CR7 с глава прати топката в мрежата - 2:0. Това бе първо попадение през сезона за мегазвездата на мадридистите.

След почивката картината не се промени. В 52-ата минута Роналдо направи хубав пробив по левия фланг, но атаката на домакините рухна в последния момент при паса на португалеца към Бензема. Няколко минути по-късно Диего Лопес трябваше да излезе от дрямката си и конкурентът на Касийяс без проблеми улови удар на бека на Билбао Андони Ираола.

В 66-ата минута Кристиано докосна своя втори гол, но Ерерин майсторски изби с една ръка изстрела му от фаул. Вратарят на баските обаче бе безпомощен в 73-ата минута, когато Бензема намери Иско на границата на наказателното поле, последва удар на техничаря и след рикошет Ерерин трябваше отново да бърка в мрежата - 3:0. Малко след това меле пред вратата на гостуващия тим за малко да направи резултата 4:0, но стражът на Атлетик показа добър рефлекс с крака.

Фриволната игра на Реал в предни позиции явно притъпи вниманието на "лос бланкос" в отбрана. От това се възползва резервата Ибай Гомес, който промуши отблизо Лопес в 80-ата минута. 2-3 минути по-късно стана интересна случка пред вратата на домакините. Топка, насочена към капитана Рамос, тупна в наказателното поле и странно промени посоката на своето движение. В крайна сметка дебнещите наоколо стрелци на "лъвовете" не се възползваха от този подарък от терена.

До края до нови попадения не се стигна и Реал Мадрид спечели заслужено трите точки от срещата. Отборът на Карлето продължава битката с пълен актив - три победи от три мача, докато за състава от "Сан Мамес" това е първо поражение през сезона. Така на "Бернабеу" вече наострят изцяло уши към очакваните фанфари, които трябва да възвестят трансфера на крилото на Тотнъм Гарет Бейл.