Юве показа класа, шампионите отново вкараха 4 на Лацио (видео)

Шампионът на Италия Ювентус разгроми с 4:1 Лацио в дербито от втория кръг на Серия "А". По този начин тимът на Антонио Конте запази стопроцентовия си актив и оглавява класирането, заедно с Наполи. Артуро Видал вкара два гола във вратата на "орлите", а другите голове бяха дело на Мирко Вучинич и Карлос Тевес. За Лацио се разписа Мирослав Клозе.

Силен мач за "бианконерите" изнесе защитникът Леонардо Бонучи, който асистира за два от головете. Гостите пък доиграха мача с човек по-малко слсед червен картон на Ернанес в 63-ата минута.

Двубоят беше повторение на мача за Суперкупата, който Юве спечели убедително с 4:0. И този път "Старата госпожа" показа, че разликата в класите между двата тима е сериозна, а защитата на Лацио допусна твърде много грешки и това нямаше как да не доведе до поражение.

Мирко Вучинич и Карлос Тевес поведоха атаката на "бианконерите". В средата на терена действаха Андреа Пирло, Артуро Видал и Пол Погба, а двата фланга бяха уплътнявани от Стефан Лихтщайнер и Квадво Асамоа.

Гостите от Рим започнаха само с Мирослав Клозе в предни позиции, но германският национал не получи достатъчно подкрепа от халфовете.

Още в началото домакините заиграха с настроение и притиснаха съперника в неговата половина. Резултатът беше открит в 14-ата минута от Видал. Чилиецът получи пас между двамата централни бранители и хладнокръвно насочи топката в мрежата. Последваха няколко интересни атаки и към двете врати. Джанлуиджи Буфон изби силен изстрел на Ернанес, а Тевес поиска дузпа, но съдията Паоло Талявенто подмина претенциите му.

Гостите разчитаха предимно на далечни удари и няколко пъти бяха близо до това да изненадат Буфон, но Ернанес и Антонио Кандрева нямаха шанс. Юве удвои преднината си в средата на полувремето, когато Бонучи с дълъг пас намери Видал и той вкара втория си гол в мача. Лацио отвърна веднага и Клозе простреля Буфон. Голямата заслуга за гола беше на Ернанес, който затрудни Буфон, а при добавката опитен реализатор като Клозе не можеше да пропусне.

Ако гостите са имали надежди да обърнат развоя на срещата, те бяха потъпкани много скоро след почивката. В 50-ата минута ново перфектно подаване на Бонучи стигна до Вучинич, който преодоля бранител на Лацио и покачи на 3:1. Малко по-късно Ернанес, който вече имаше жълт картон, игра умишлено с ръка и справедливо беше изгонен.

С човек по-малко столичани нямаха никакви шансове. В 72-ата минута шут на Тевес срещна напречната греда, но аржентинецът дочака своя миг и десетина минути преди края оформи крайния резултат с красиво изпълнение. Той си освободи място за стрелба и майсторски прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Федерико Маркети.

Дебют за Юве в Серия "А" записа привлеченият от Торино Анджело Огбона. Италианският национал се появи на мястото на Андреа Бардзали в края.