Наполи повали Киево в голов трилър във Верона (видео)

Наполи постигна втората си победа за сезона в Серия "А" след като се наложи с 4:2 над Киево в изключително вълнуващ мач във Верона. Двата тима демонстрираха много атакуващ футбол и си отбелязаха цели шест попадения, а освен това имаха шанс и за доста повече. Марек Хамшик вкара два гола за успеха на гостите в 13-ата и 64-ата минута, а освен него се разписаха още Хосе Хайехон в 28-ата и Гонсало Игуаин в 70-ата минута. За Киево пък и двата гола бяха дело на Алберто Палоски в 24-ата и 40-ата минута.

Още от началото на мача се заредиха атака след атака към двете врати и в 13-ата минута Хамшик с прекрасен удар от около 20 метра заби топката в мрежата за 0:1. В 24-ата минута обаче Перпарим Хетемай получи пас от дясно и от воле центрира в наказателното поле, където Палоски засече топката във вратата за 1:1.

Наполи обаче реагира светкавично и в 28-ата минута Игуаин се възползва от грешно върнат пас, напредна по лявото крило и центрира за Кайехон, който от близо засече топката за 1:2. В ответната атака обаче резултатът можеше да бъде изравнен, като удар на Палоски срещна гредата. Нападателят обаче се реваншира в 40-ата минута, когато първо Дженаро Сардо опита задна ножица, но топката попадна в Палоски, който се освободи пред вратарското поле и мушна кълбото в мрежата за 2:2.

През втората част обаче класата на Наполи си каза думата и в 64-ата минута остро центриране по земя принуди защитник да докосне топката, която опасно се насочи към вратата. Там стражът на домакините успя да се намеси, но кълбото се озова в Хамшик, който от близо със силен удар отново изведе Наполи напред - 2:3. Интригата в мача пък окончателно бе убита в 70-ата минута, когато силен удар бе лошо избит от Пуджони и попадна в Игуаин, който от близо не сгреши за 2:4.

Така Наполи стигна до успеха и вече има 6 точки в актива си, като поне временно оглави класирането в Серия "А". В същото време Киево остава с 1 спечелена точка на 11-ото място.