Шампионът тръгна по шампионски (видео)

Шампионът на Италия Ювентус тръгна по най-добрия начин към защитата на титлата си. "Бианконерите" надвиха с 1:0 "черната си котка" от миналия сезон Сампдория като гост с попадение на дебютанта в Серия “А” Карлос Тевес. Аржентинската звезда бе точен в 58-ата минута и така донесе първите три точки на Старата госпожа този сезон.

Миналата година Самп бе единственият тим, постигнал две победи над Антонио Конте и момчетата му. Днес обаче фаворитът за титлата показа, че трудно ще бъде спрян към третото поредно Скудето.

Наставникът на Юве бе заложил в предни позиции на Мирко Вучинич и новото попълнение Карлос Тевес. В защитата бе познатото трио Бардзали, Бонучи и Киелини, а конците в средата на терена дърпаха ветеранът Андреа Пирло, Пол Погба и Артуро Видал.
Домакините от "Луиджи Ферарис" също бяха разположени с схемата 3-5-2, като в атака действаха Едер и Маноло Габиадини.
На полувремето под проливен дъжд и пълни трибуни резултата бе 0:0, но гостите съжаляваха, тъй като само те създадоха опасности в мача. Андреа Пирло в 3-ата, Квадво Асамоа в 19-ата и Карлос Тевес в 22-ата минути имаха възможности да открият, но Анджело да Коща спаси всичко. Джанлуиджи Буфон пък нямаше работа през първите 45 минути.
Новата звезда на торинския гранд Карлос Тевес вкара първия си гол в Серия "А" в 58-ата минута, когато на празна врата след подаване на Пол Погба даде преднина на "Старата госпожа". Френският талант бе майсторски изведен от Артур Видал и вместо да стреля сам срещу Коща, намери Тевес и той отново бе точен.
Пристигналият от Манчестър Сити през лятото играч се разписа и преди седмица в
официалния си дебют за клуба при спечелването на Суперкупата на Италия. Именно неговото пристигане и запазването на състава от миналата година прави Юве още по-явен фаворит за короната.
Поради засада попадение на Андреа Коста бе отменено в 63-ата минута, а до края имаше само едно меле пред Буфон, но Бардзали и Видал се справиха със ситуацията. Лихщтайнер и Джовинко пък в края бяха близо до втори гол, но резултатът не бе променен и Ювентус стигна до първи успех в Генуа срещу “моряците” от 2006 година.
Победата бе под номер 63 за Юве в сблъсъците срещу Самп от 128 мача, равенствата останаха 37, а пораженията 27.