Черноморец изплува след първи успех далеч от дома

Отборът на Черноморец постигна първа победа като гост, след като надви с 3:2 Пирин (Гоце Делчев) в мач от 6-ия кръг на "А" група. Мартин Кавдански вкара първото си попадение с екипа на "акулите" в 14-ата минута, а Димитър Пиргов изравни в 31-ата. Наджиб Амари отново изведе гостите напред в 35-ата минута, а Маркиньо осигури комфортна преднина в 58-ата минута. Петър Лазаров от дузпа в 75-ата минута оформи крайния резултат.

С успеха играчите на Димитър Димитров натрупаха 6 точки и изплуваха от зоната на изпадащите, където отново останаха Левски, Славия и Локомотив (София). Пирин пък е твърдо последен с едва 1 точка.

Бургазлии имаха късмета да поведат още при първото си положение. В 14-ата минута Кавдански бе най-съобразителен след центриране от корнер и въпреки усилията на Абди Абдиков топката премина голлинията.

Неврокопчани се активизираха и в 18-ата минута Марио Близнаков бе близо до гол, а след него пропуск направи и Роман Алба.

Все пак в 31-ата минута центриране на Близнаков от ъглов удар бе засечено от Пиргов и равенството бе възстановено.

Радостта на Пирин трая едва 4 минути. След пробив на Карлос Фонсека кълбото бе върнато назад в наказателното поле, където Амари бе безпощаден за 1:2.

13 минути след почивката футболистите на Черноморец стигнаха и до трето попадение. Маркиньо бе изведен зад защитата и с техничен удар прехвърли Абди Абдиков.

В 75-ата минута Близнаков бе повален в наказателното поле от Венелин Филипов и съдията Борислав Колев отсъди дузпа. Лазаров не сбърка от бялата точка за крайното 2:3.