Страхотен гол поведе Локо (Пд) към обрат в Бургас (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) разби с 3:1 Нефтохимик в Бургас в първи мач от 6-ия кръг на "А" група. Живко Петков отбеляза с глава в 18-ата минута за домакините. Диего Фераресо изравни в 33-ата минута с изключително изпълнение от повече от 25 метра, а Йордан Тодоров вкара втория гол десет минути след това. В 64-ата минута Николай Чипев можеше да изравни, но изстрелът му от фаул срещна напречната греда. Резервата Здравко Лазаров фиксира крайния резултат в 5-ата минута на добавеното време, след като вече бе направил куп пропуски.

Успехът качи "смърфовете" на 5-о място в класирането с 10 точки. Толкова има и Ботев (Пловдив), но "канарчетата" приемат Славия в неделя. Нефтохимик пък е 6-и със 7 точки преди останалите мачове от кръга. Вече три поредни срещи тимът на Валери Дамянов няма победа.

Още в 5-ата минута дебютантът в състава на бургазлии Кевин Кулибали можеше да се разпише, след като изпревари Йордан Господинов при центриране от корнер, но ударът му с глава не намери очертанията на празната врата. Три минути след това Емануил Манев стреля право в ръцете на вратаря на "черно-белите". В 11-ата минута Петков също тества рефлекса на Господинов с опасен удар, но опитният страж изби топката в ъглов удар.

Домакините продължиха да натискат и по-добрата им игра даде резултат в 18-ата минута. Кулибали центрира отдясно в наказателното поле, Петков бе оставен напълно непокрит около точката за изпълнение на дузпа и с прецизен удар с глава насочи топката в мрежата за 1:0.

Чак в 23-ата минута пловдивчани застрашиха за първи път вратаря на Нефтохимик Евгени Караманов, но силен удар на Мартин Камбуров от фаул бе спасен от вратаря. Десет минути по-късно късметът се усмихна на "смърфовете" и те стигнаха до изравнителен гол. Фераресо овладя топката в половината на бургазлии, напредна няколко метра и със страхотен шут изпрати топката в левия ъгъл на Караманов.

В 43-ата минута Тодоров бе изведен с пас от дълбочина, овладя добре кълбото и с удар покрай вратаря направи пълен обрат в резултата.

Радостта на Локомотив можеше да трае изключително кратко, но прехвърлящ удар на Петков бе спасен атрактивно от Господинов.

Бургазлии се хвърлиха в атаки през втората част, докато играчите на Александър Станков предпочетоха да заложат на контраатаки. В 60-ата минута Петков проби отляво, но острото му центриране не бе засечено от негов съотборник. Четири минути по-късно удар на Чипев от фаул разстресе напречната греда.

В 70-ата минута "черно-белите" създадоха първото си добро положение през втората част, но изстрел на Аласан Н'Дайе бе отразен. Две минути по-късно резервата на Нефтохимик Деян Христов поиска дузпа за задържане от страна на Пламен Крачунов, но реферът Таско Тасков не видя основание да посочи бялата точка.

В 84-ата минута Камбуров можеше да сложи точка на спора, но от границата на малкото наказателно поле прати кълбото в тялото на Караманов. В 88-ата минута и Лазаров направи невероятен пропуск, след като от няколко метра стреля в аут. В добавеното време Данчо Тодоров се разписа за втори път след асистенция на Електричката, но попадението не бе зачетено заради засада. В следващата атака 37-годишният Лазаров направи нов изумителен пропуск, стреляйки в аут от 5-6 метра на почти празна врата.

В петата минута на добавеното време все пак Електричката се разписа след пас на Тодоров и оформи крайното 3:1 в полза на тима от Пловдив.

снимка: burgas24.bg