Кавани измъкна ПСЖ от домакински резил след куп пропуски (видео)

Шампионът Пари Сен Жермен продължава с неубедителното си представяне от началото на сезона в Лига 1. Парижани записаха второ поредно равенство на сметката си в домакинството на Аячо - 1:1. Домакините на "Парк де Пренс" дори бяха на път да загубят мача, след като получиха гол в 9-ата минута дело на Беноа Педрети. След това играчите на ПСЖ сътвориха куп пропуски пред вратата на Гийермо Очоа, но в 86-ата минута Единсон Кавани спаси честта на своя тим, като отбеляза изравнителното попадение в двубоя.

Срещата започна с натиск на ПСЖ и в 7-ата минута Ибрахимович стреля опасно от фаул, вратаря с мъка спаси, а след това трябваше да намесва и при добавката на Хавиер Пасторе. В 9-ата минута обаче гостите нанесоха изненадващ удар. След многоходова комбинация топката стигна до Беноа Педрети, който с прекрасен удар от границата на наказателното поле заби кълбото неспасяемо в далечния ъгъл на вратата.

До края на полувремето домакините направиха всичко по силите си да възстановят равенството, но демонстрираха сериозна немощ пред гола. В 23-ата минута Максуел от близо стреля право в тялото на вратаря. След това в 29-ата минута при едно опасно центриране Гренди Перосо с глава за малко да си отбележи автогол, но вратаря улови. В 33-ата минута пък Ибра от близо не успя да уцели вратата, а в 37-ата минута Перосо отново не се намеси добре и отново бе на косъм да прати топката в собствената си врата.

И през второто полувреме пред вратата на Аячо вреше и кипеше. В 48-ата минута Единсон Кавани стреля с глава покрай вратата. След това Тиаго Силва направи страхотен пропуск с глава от близо в 64-ата минута. В 75-ата минута пък Езекиел Лавеци стреля над вратата, а три минути по-късно отново Силва бе близо до гола, но ударът му срещна напречната греда.

Усилията на ПСЖ все пак дадоха резултат. В 86-ата минута Единсон Кавани получи пред наказателното поле, финтира защитник и с бомбен удар не остави шансове на вратаря за 1:1. След това домакините имаха още няколко възможности да стигнат и до успеха, но отново Очоа бе непробиваем, а в добавеното време парижани поискаха и дузпа в своя полза, но не получиха такава. След това пък Силва удари нова греда.

Така срещата остана без победител и ПСЖ събра актив от едва 2 точки, като заема 13-ата позиция в класирането. Аячо пък спечели първата си точка и е на 14-ата позиция.