Лориен обърна Нант

Отборът на Лориен постигна първа победа през новия на Лига 1. "Мерлузите" обърнаха до 2:1 новака Нант, след като губеха с 0:1. Резултатът бе открит изненадващо от гостите в средата на първата част. Халфът Оливие Вейно опита центриране, но дългата топка се насочи неспасяемо към вратата на Фабиен Одар. В 38-ата обаче домакините изравниха. Новото попълнение Венсан Абубакар бе изведен на позиция и със силен шут не сбърка. В средата на втората част Жереми Алиадиер пък донесе победата на Лориен. Нападателя изпълни отлично пряк-свободен удар и така даде трите точки на тима си.

Така Лориен се реваншира пред феновете си след загубата от Лил в първия кръг. Нант пък записва поражение след успеха си над Бастия в първия ден.