Сензацията Любимец излезе начело в "А" група

Отборът на Любимец победи с 1:0 Пирин (Гоце Делчев) в среща от 5-ия кръг на "А" група. Самир Аесс отбеляза победния гол за сензацията в елита в 64-ата минута. С четвъртия си успех от началото на първенството новаците имат 12 точки и ще водят в класирането поне до мача Литекс - Левски утре. Преди това те победиха Лудогорец, Локомотив (София) и Ботев (Пловдив).

Тимът от Гоце Делчев може да съжалява за развоя на двубоя, тъй като в 11-ата минута Румен Лапантов пропусна дузпа, а в самия край удар с глава на Димитър Пиргов срещна напречната греда. Играчите на Тенчо Тенев остават на последно място с едва 1 точка.

В 11-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, тъй като Илия Мунин извърши нарушение срещу Веселин Марчев. Ударът на Лапантов от бялата точка обаче бе спасен от Радослав Рашков и неврокопчани пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата.

Пет минути по-късно домакините също бяха близо до попадение, но удар на Антон Огнянов бе избит от голлинията от Любомир Гуцев. Малко след това нов изстрел на Огнянов не намери целта.

Футболистите на Любимец продължиха да са по-добри и през втората част. В 64-ата минута Славчо Шоколаров центрира към Мирослав Будинов, чийто удар с глава бе отразен от Абди Абдиков. Топката обаче попадна в Аесс и халфът не пропусна да се разпише.

В добавеното време на двубоя Пиргов можеше да помрачи радостта на домакините, но ударът му с глава срещна напречната греда.