Вердер и Борусия (М) аут от купата на Германия

Третодивизионният Саарбрюкен победи елитния Вердер (Бремен) с 3:1 след продължения в мач от първия кръг на турнира за купата на Германия по футбол. Двубоят се превърна в кошмарен дебют за новия наставник на гостите Робин Дут. Вердер напусна надпреварата още на старта за трета поредна година.

Саарбрюкен, който е в зоната на изпадащите в трета лига след две загуби от два кръга, поведе в резултата в края на първото полувреме. Кристиан Егерт центрира от фаул в наказателното поле и след разбъркване Нилс Фишер вкара топката в мрежата. Вердер изравни в 59-ата минута, когато Себастиан Прьодъл се възползва от неубедителна игра в защитата на съперника и направи 1:1. До края на редовното време голове не паднаха. В последните секунди на първото продължение Тим Щегерер щутира от дистанция, топката се отклони от тялото на Клеменс Фриц и влетя във вратата на безпомощния Себастиан Милиц. Саарбрюкен реши всичко в 112-ата минута. При контраатака Филип Кройелс напредна към дъгата пред наказателното поле и с отличен пас в ляво изведе Марсел Цимер в чиста позиция и нападателят не сгреши от 12-13 метра.

Борусия (Мьонхенгладбах) пък загуби с 4:5 след дузпи от друг треторазряден тим Дармщад 98. След 0:0 в редовното време и продълженията Луук де Йонг не успя да преодолее Ян Цимерман от бялата точка още при вторите изпълнения за гостите. Доминик Щро-Енгел можеше да донесе успеха на домакините, но при 4:3 вратарят Марк-Андре Тер-Щеген успя да избие. След това обаче Милан Ивана вкара за 5:4, а веднага след него Бранимир Хъргота стреля в напречната греда и това се оказа фатално за Борусия.