Два сребърни медала за Борис Недялков и две титли от Балканиадата по лека атлетика за Спортните таланти на "Еврофутбол"

Спортният талант на "Еврофутбол“ Борис Недялков спечели два сребърни медала на международната регата „Каньо Золтан”, която се проведе на 28.07.2013 г. в Сърбия. Състезателят на Левски завърши на второ място в коронната му дисциплина 500 метра едноместен каяк само на стотни след победителя - унгареца Богар Габор. Трети се нареди Кристиян Палфи от Сърбия. Организаторите допуснаха Борис до участие и на двуместен каяк с партньор от Сърбия - Небойша Закич. Въпреки че двамата се състезават за първи път заедно, те грабнаха сребърен медал на 500 метра. Недялков и Закич водеха през цялата дистанция, но в последните метри бяха изпреварени от унгарците Богар и Кули. Трети е сръбският тандем Йованов и Палфи. Борис Недялков участва на 38-мата регата "Каньо Золтан“ благодарение на финансирането от "Еврофутбол“ по програма "Спортни таланти“.

Два златни и един сребърен медала завоюваха други двама Спортни таланти на "Еврофутбол“ – Митко Ценов и Денис Димитров, на 66-ата Балканиада по лека атлетика в Стара Загора (27-28.07.2013 г.). Митко спечели първа титла за България, след като отвя конкурентите си на 3000 м с пр. Около 300 метра преди финала той атакува представителя на Турция – Халил Акаш и с феноменално бягане грабна златния медал с време 8.46.69 мин. Във финалните метри Митко имаше време да поздрави публиката на стадион "Берое“ и да я зарадва с въздушни целувки. Акаш, който е трети на Европейско първенство в зала на 3000 метра през 2011 г., остана на над 8 секунди след българина. Трети е румънецът Йонут Бетей – 9:00.89 мин.

Златен и сребърен медал от Балканиадата добави към колекцията си Денис Димитров. Той финишира за 10.32 сек на 100 метра. След него се наредиха Христос Каламарас (Гър) - 10.54 сек, и Умутджан Емекташ (Тур) - 10.56 сек. Денис осигури сребърен медал в последните метри в щафетата 4х100 метра. Преди българския отбор е квартетът на Румъния, а трети са хърватите. Припомняме, че преди седмица Денис спечели сребърен медал от Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст в Риети, Италия. С шампионските си титли Митко Ценов и Денис Димитров получиха правото да представят Балканите на Първенството на гигантите в Лион на 31 август.

Друг наш Спортен талант – Лидия Иванова, завърши на 16-о място в поредния кръг от Европейската купа по плуване в открити води, която се проведе в Коцаели (Турция). Лидия преплува 5-километровото разстояние за 1:05.50 часа, като остана на 2.42 мин. от победителката Никол Чирило от Италия.

Програма "Спортни таланти“ е част от мащабния социален проект на "Еврофутбол“ - "Печелиш и помагаш”, който компанията развива от 2007 г. Тази година се провежда второто издание на инициативата, която подкрепя финансово надеждни родни спортисти. Медийни партньори на програмата са: Дарик радио, БНР, вестниците „Тема спорт”, „Стандарт“, „Марица”, и "Еврофутбол”, информационните агенции КРОСС и PIA, както и сайтовете www.gong.bg, www.sportal.bg, www.viasport.bg, www.dir.bg, www.sportni.bg, www.winner.bg, www.chuime.bg и www.sportline.bg.

Снимки: "Еврофутбол"