Литекс и Арис врътнаха нулево реми

Литекс и Арис завършиха 0:0 в контролен мач по футбол, игран тази вечер на градския стадион в Ловеч пред около 500 най-запалени привърженици на футбола.

Домакините бяха близко до откриването на резултата в 15-та минута, когато Страхил Попов центрира отдясно, Джордан би с глава, но ударът му мина край вратата. В 26-та минута пък Страхил Попов отблизко не успя да изпрати топката в мрежата на гръцкия вратар Бузанис. В 44-та минута албанецът Армандо Ваюши отправи отличен удар от границата на наказателното поле, на вратарят на гостите спаси силния удар.

Най-чистото положение за българския отбор през второто полувреме бе в 64-та минута, когато след центриране Джордан засече топката с глава, но отново нямаше шанс. Малко по-късно колмбийският централен нападател Джордан бе сменен от Мирослав Манолов.

От своя страна и гостите имаха две положения, но и в двата случая вратарят Илко Пиргов бе на висота.

Литекс - Арис (Гърция) - 0:0

Стадион: Градски
Зрители: 500
Главен съдия: Никола Петров

Стартови състави:

Литекс: Илко Пиргов, Антон Недялков, Емил Грозев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Ванжер да Силва, Джордан, Армандо Ваюши, Никола Колев, Юрген Джазула, Джемал Берберович

Арис: Бузанис, Киргиас, Пулидо, Маргаритис, Психойос, Триантафилакос, Ставропулос, Елснер, Караянис, Пападополус, Маниас

По взаимна договорка между треньорските щабове на българския и на гръцкия отбор бяха направени неограничен брой смени. В отбора на Литекс през второто полувреме се появиха Сашо Цветков, Мирослав Манолов, Кирил Десподов, Симеон Славчев, Петър Златинов.